Kolejny serial w legnickich plenerach. Będą drobne utrudnienia w ruchu
Serial pod tytułem „Wielka Woda” to sześcioodcinkowy dramat katastroficzny w reżyserii Jana Holoubka (reżyser formatujący) oraz Bartłomieja Ignaciuka, według scenariusza Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej.
Akcja rozgrywa się podczas powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku.
Gdy fala powodziowa zbliża się do stolicy Dolnego Śląska, zapada decyzja – aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, należy poświęcić okoliczne wsie i pola. Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób.
Za produkcję odpowiada Telemark. Producentką oraz pomysłodawczynią serialu jest Anna Kępińska, a producentem liniowym Jacek Dąbrowski-Udziela.
W głównych rolach: Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt oraz Ireneusz Czop. Na ekranie towarzyszą im m.in.: Anna Dymna, Jerzy Trela oraz Blanka Kot. Premiera w 2022 roku.
W związku z produkcją najnowszego serialu, w kilku miejscach Legnicy od 14 do 15 września, w godzinach porannych do wieczornych, wprowadzone zostaną lokalne zmiany ruchu.
We wtorek 14 września 2021 r. realizacja zdjęć będzie odbywać się na ul. Łąkowej. Dla ruchu pojazdów zamknięty będzie odcinek ulicy od skrzyżowania z Dmowskiego do skrzyżowania z Sygnałową. Dojazd do garaży przy ul. Łąkowej będzie cały czas zapewniony.
W środę, 15 września, w ciągu ul. Kartuskiej konieczne będzie zamknięcie mostu dla ruchu pojazdów w godzinach od 12.00 do 18.00.
Ze względu na utrudnienia wyznaczono objazdy. Objazd od ul. Pocztowej do ul. Wrocławskiej przez ulice Libana, Wrocławską, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, Moniuszki do ul. Wrocławskiej. Objazd w przeciwnym kierunku będzie odbywał się po tych samych ulicach.
Dojazd do posesji, bądź lokali usługowych, będzie zapewniony. Na skrzyżowaniu ul. Pocztowej z ul. Libana, ul. Wrocławskiej z Czarnieckiego oraz ul. Czarnieckiego z Kartuską będzie kierowanych przez funkcjonariuszy Policji.
Trasa objazdu będzie oznakowana oraz dodatkowo na tablicach VMS na ul. Witelona, Pocztowej, Wrocławskiej oraz al. Piłsudskiego będą wyświetlane odpowiednie komunikaty. Ruch komunikacji publicznej będzie odbywał się trasą objazdu.
Źródło: Urząd Miejski w Legnicy
Może to Ci się spodoba
LBO 2021. Wybrano firmę, która wykona koci azyl i psi wybieg w schronisku
Firma Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Rybka została wyłoniona w negocjacjach na realizację inwestycji „Legnicznie razem głosują! Koci Azyl i Psi Wybieg budują! Rozbudowa schroniska dla zwierząt. Zadanie zostanie wykonane w ramach
Legnica promuje idee Green City. Angażujemy się w szereg proekologicznych akcji
Grupa Accolade, Raben Logistics Polska i miasto Legnica połączyły siły w ramach akcji „Nasze Green Light dla Ziemi” mającej na celu edukację ekologiczną. Finał miał miejsce 21 maja w parku
Policjant w drodze do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Funkcjonariusz ogniwa patrolowego, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Dobczycach, w drodze do pracy, uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 32-latek za kółkiem samochodu stwarzał zagrożenie dla innych
Działania Policji drogowej „BUS” i „TRUCK”
W czwartek 16 lutego 2017r. małopolska Policja drogowa na terenie całego województwa przeprowadziła działania ukierunkowane na kontrolę busów, autobusów oraz pojazdów ciężarowych. Szczególna uwaga zwracana była na sposób wykonywania zorganizowanego
Olkusz. Handel nielegalną odzieżą
Ponad 900 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm ujawnili i zabezpieczyli pod koniec stycznia 2017r. Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu
Droga powiatowa w Koskowicach zostanie wyremontowana
27 sierpnia br. Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Wicestarosta Legnicki Janina Mazur podpisali z Wójtem Gminy Legnickie Pole Rafałem Plezią porozumienie dotyczące wykonania remontu drogi w Koskowicach, której 1,5 km odcinek jest
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!